Урок 11
Тема:Урок контролю і корекції навчальних досягнень за темою «Звідки і як
історики довідуються про минуле»
Мета уроку: систематизувати та узагальнити
знання з теми «Звідки і як історики довідуються про минуле», повторити основні
положення теми, з'ясувати стан засвоєння навчального матеріалу; розвивати в
учнів вміння установлювати хронологічну послідовність, працювати з картою.
Тип уроку: контролю і корекції знань, вмінь та навичок.
Обладнання: карта, завдання, підручник, роздатковий
матеріал, мультимедійні
засоби.
Хід уроку
1.Мотивація навчальної
діяльності
|
|
Діяльність
вчителя
Формуємо
хронологічну компетенцію
Історія
– наука, що дає уявлення про минуле людства, застерігаючи від колишніх
помилок. Недаремно кажуть: хто не знає минулого не має майбутнього. Ми з вами
робимо перший крок до вивчення даної науки, тому нам дуже необхідно знати
коли відбувались ті чи інші події.
|
Гра. Учні
по черзі підходять до дошки, прикріплюють по одному стікеру на якому написані
століття або роки на стрічку часу.
|
2.Повідомлення
теми, мети, завдань уроку.
|
|
Діяльність
вчителя
Формуємо логічну компетенцію
Гра «Бейн-ринг»
(клас ділиться на дві, три команди)
Вгадай
героя за портретом і характеристикою.(Слайди)
1. Історик, учений, його називають батьком української
історії. Цій особі належить близько 2000 праць з історії України.(М. Грушевський)
3. Дослідник Трипільської культури(В.Хвойка)
4. Археолог, дослідник скіфського
періоду, що розкопав пектораль-нагрудну прикрасу скіфського царя?(Мозолевський)
5. Кого вважають «Батьком
історії».(Геродот)
Відгадай терміни і науку.
1. Наука, що досліджує монети -
це…(Нумізматика)
2. Послідовний список днів усього року з поділом на місяці
– це..(Календар)
3. Умовні позначки, за допомогою
яких можна прочитати історичні карту - це..(Легенда карти)
4. Наука що вивчає герби - це..(Геральдика)
5. Письмові документи, предмети,
будівлі та інші пам’ятки, які відображають історичні події та явища і дають
можливість досліджувати життя людей в минулому – це..(Археологія)
6. Відгадай історичне джерело
за зображенням (слайди).
|
Діяльність
учнів
Діти
розділені на три команди. Капітан дає сигнал, що команда готова дати відповідь
на запитання.
Виграє
та команда, яка дасть більше правильних відповідей.
|
Діяльність вчителя
Формуємо
логічну компетенцію
1. Розташуйте відрізки часу від найменшого до
найбільшого. Ера; століття; тисячоліття; десятиліття; рік.
2. Визначте, яке це століття:
14р., 564р., 1946р., 2004р., 1745..
3. Перевести з арабських на
римські цифри: 2, 15, 4, 19, 7, 22,.
4. Розташуйте на лінії часу дати:
18 р. до н.е., 33 р.до.н.е., 1 р.н.е., 988р.,1939р.
5. Визначте скільки років минуло
з часу прийняття християнства на Русі?(988-989)
1. Історія - це..
2. Археологія - це..
3. На історичній карті позначте
історико-етнографічні регіони : Волинь, Полісся, Галичина, Лівобережжя, Закарпаття,
Запорожжя.
4. Закінчіть речення: Верхній шар кори берези,
який використовували на Русі для письма, - це..
5. Опишіть подію за фотографією.
|
Діяльність
учнів
Діти
виковують письмову самостійну роботу.
|
3. Домашнє завдання. Повторити параграфи 1-9
підручника
|
Комментариев нет:
Отправить комментарий